1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Karnawałowy bal maskowy – klasycznie lub nietypowo

Tajemniczo, gustownie i z klasą. Chowając się za maską wtapiamy się w tłum zagadkowych postaci, nie wiedząc do końca, z kim mamy do czynienia i ukrywając własną tożsamość. Bal maskowy to doskonały pomysł na jedyną w swoim rodzaju imprezę karnawałową, której każdy uczestnik ma dwie twarze – swoją własną oraz tę, którą pokazuje światu podczas wyjątkowej, szalonej zabawy. Jak zorganizować tego typu przyjęcie? Możemy podejść do tematu klasycznie lub nietypowo. Oto kilka naszych pomysłów.

Prawdziwa maskarada w weneckim stylu

Na początek proponujemy podejście tradycyjne, czyli nawiązanie do karnawału w Wenecji z jego niezwykłym klimatem oraz niepowtarzalną atmosferą – nieco enigmatyczną, trochę ekscentryczną i zarazem niebywale beztroską. Historia hucznych, weneckich zabaw sięga wczesnego średniowiecza i przez lata stały się one zwyczajem nieodwracalnie kojarzącym się z „miastem na wodzie”. Z nimi z kolei od wieków kojarzą się weneckie maski karnawałowe. Znamy ich wiele rodzajów, a najpopularniejsze to: „columbina”, czyli maska zakrywająca jedynie oczy i górną część twarzy; „zani” z charakterystycznym, długom nosem; „volto” zakrywająca całą twarz, czy tzw. „ptasia maska” z dziobem, która dawniej była noszona przez medyków w czasach zarazy.


bal maskowy - maski weneckie

Maski niezbędne na karnawał wenecki

Wyjątkowa tradycja weneckich maskarad sprawia, że podczas tego szalonego, zabawowego okresu wszyscy stają się równi, a za „drugą twarzą” kryją się zarówno bogacze, jak i biedacy, damy i kurtyzany, rzezimieszki i przykładni obywatele, wenecjanie i turyści. Jeżeli chcemy poczuć tę atmosferę, nie musimy jednak wyjeżdżać do Włoch. Odpowiednie maski oraz strojne dekoracje nawiązujące do najbardziej klimatycznego karnawału na świecie są dostępne na naszych stronach.

Znane postacie na jednej imprezie

Bez względu na to, czy karnawałowe maski nawiązują do weneckiej tradycji, czy też nie, dzięki nim w jednej chwili możemy zmienić się nie do poznania. Co powiecie zatem na wcielenie się w osoby znane z filmów, seriali, estrady lub świata polityki? Nasza kolejna propozycja to bal maskowy z udziałem sław, które zyskały popularność w różnych dziedzinach.


maska Obamy

Maski znanych osób

Niech to zatem będzie impreza karnawałowa, podczas której wspólnie bawić się będzie Marilyn Monroe, księżna Kate oraz … Anna Grodzka, a przy jednym stole usiądą Elvis Presley, papież Franciszek i … Wladimir Putin. Jesteśmy przekonani, że znajdą wspólny język, będą się razem doskonale bawić, a ta wyjątkowa maskarada przejdzie do historii. Pomijamy już fakt, że jest to doskonała okazja, by uczestnicy imprezy poczuli się jak celebryci i znaleźli w sobie pierwiastek prawdziwej gwiazdy.

Bal maskowy dla dzieci

Pamiętajmy też, że karnawał to pretekst do doskonałej zabawy nie tylko dla dorosłych, a pomysł na bal maskowy z pewnością przypadnie do gustu również młodszym imprezowiczom. Uczestnicy takiego przyjęcia mogą odbyć magiczną podróż do świata znanego z bajek, baśni, filmów i komiksów, rozbudzić swoją wyobraźnię i wcielić się w role ulubionych postaci. Może to być jedna z księżniczek Disneya, Lord Vader, nieustraszony kapitan pirackiego statku, superbohater lub jakakolwiek inna postać. Mogą też po prostu skryć się za kolorowymi maskami, a świetnym pomysłem jest wspólna zabawa polegająca na ich wykonaniu.

Jeżeli jednak chcecie postawić na gotowe rozwiązania, znajdziecie u nas mnóstwo propozycji, które z łatwością dostosujecie do gustów uczestników przebieranej zabawy. Najmłodsi niech mają frajdę, z kolei rodzice powinni bacznie obserwować swoje pociechy, by przypadkiem nie zabrać do domu cudzego dziecka. W karnawałowych maskach mogą być bowiem trudne do rozpoznania.

bal maskowy dla dzieci

Niezbędne dekoracje na imprezę dla 8 osób

Bal maskowy może mieć różne oblicza, ale za każdy razem jest doskonałą imprezą, która łączy w sobie świetną zabawę i nutkę tajemniczości. Jego organizacja nie wymaga od nas wielkich przygotowań, a uczestnicy z pewnością poczują się wyjątkowo, czyli tak, jak powinni się czuć w czasie karnawału.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o