weselne dekoracje w stylu vintage
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Weselne dekoracje w stylu vintage

Ślub i wesele to idealna wyjątkowa okazja. Warto wówczas inspirować się tym, co najlepsze. Może dlatego szczególnym zainteresowaniem cieszą się dekoracje w stylu vintage. Nawiązują one do natury wykorzystując naturalne materiały. Kojarzą się z klimatem retro. Jeśli jesteście na etapie planowania wesela i wciąż szukacie pomysłów, to całe szczęście – pomożemy Wam wybrać te najlepsze. Stwórzcie na swoje wesele szczególną atmosferę.

Stół ślubny VINTAGE

Niezbędne dekoracje na imprezę dla 8 osób

Prostota i elegancja

Jeżeli decydujemy się na tego typu wystrój, zapomnijmy o kolorowych balonikach. W tym przypadku ważna jest prostota oraz coś, co można by nazwać „niewymuszoną elegancją”. Kolory w tej stylistyce powinny być stonowane i niezbyt rzucające się w oczy. My postawiliśmy na biel, beż i delikatny brąz z niewielkimi, bardziej wyrazistymi, ciemniejszymi dodatkami, które nieco ożywiają przestrzeń. Wierzcie, że takie zestawienie raczej zawsze się sprawdzi. W naszej propozycji wykorzystaliśmy też sporo dekoracji ażurowych oraz koronkowych które dobrze kojarzą się ze stylem vintage.

Największym wyzwaniem jest zwykle połączenie wszystkich elementów w taki sposób, by stanowiły spójną całość dopasowaną do tej wyjątkowej okazji. Tabliczki i pickery widoczne na zdjęciach są dostępne w naszym sklepie. Oto kilka z nich, na które – naszym zdaniem – warto szczególnie zwrócić uwagę.

Tabliczki
Dekoracja tortu
Tabliczka

Powrót do naturalnych materiałów

Jeżeli chodzi o materiały, to w klimat vintage/retro świetnie wpisują się dekoracje jutowe, które widać na zdjęciu – proporce oraz chorągiewki, a także ozdoby kartonowe oraz drewniane. Drewno powinno być w kolorze naturalnym, raczej jasne, nielakierowane. Dopuszczalne jest użycie drewna malowanego na biało i patynowanego na przykład metodą przecierek. Tego typu rzeczy kojarzą się z naturą i współgrają ze sobą. Spójność i zgranie elementów jest niezwykle ważne, zatem dobierając poszczególne elementy pamiętajmy, że weselne dekoracje w stylu vintage nie powinny się kojarzyć z luksusem. Muszą jednak pozostać wysmakowane, stylowe.

Wydaje nam się, że większość gości będzie zadowolona z zabawy w otoczeniu tego typu. Jest eleganckie, dobrze się kojarzy, a organizatorom pozwala na wykorzystanie wielu akcesoriów lub wręcz przeciwnie. Vintage bowiem prócz koronek i wysmakowanych detali lubi także skromność. Zdecydowanie polecamy ten styl minimalistom ale także osobom przywiązanym do tradycji.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o