1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Pomysł na imprezę strażacką dla dzieci

Są tacy bohaterowie dzieciństwa, iż bez względu na mijający czas wspominamy ich z sympatią. W przypadku rodziców należał do nich Miś Uszatek albo Gumisie. Naszym pociechom podobają się już nowsze bajki. Dziewczynki i chłopcy mają tu swoje ulubione i bywa, że mijają miesiące, nim zgodzą się zmienić repertuar. Wcześniej co wieczór słyszymy rytualnie tą samą odpowiedź na pytanie „Co chcesz dzisiaj poczytać?” Tym razem mamy pomysł na imprezę niemal dla każdego dziecka – imprezę strażacką. Chyba każdy lubi Strażaka Sama?

Niezbędne dekoracje na imprezę dla 8 osób

Zabawa dla dzieci w różnym wieku

Udawanie zgranej ekipy strażackiej podczas akcji, to dobra zabawa dla maluchów i starszaków. Wszystkie będą wiedziały o co chodzi, zwłaszcza jeśli połączymy imprezę strażacką dla dzieci z seansem bajki. Na każdym kinderbalu przychodzi taki moment, że niektóre dzieci zbytnio się rozbrykają, a inne będą zmęczone emocjami i zabawą. Warto wcześniej pomyśleć, by jednym miejscu urządzić kącik do odpoczynku, czy spokojnego obejrzenia filmu.
Można tam umieścić wygodne poduchy, rozrzucić je na podłodze, pod ręką zostawić dzieciom pojemniczki z przekąskami i oczywiście soki owocowe lub wodę w buteleczkach ze słomkami. Dobrym pomysłem jest też udostępnienie maluchom kolorowanek i kredek oraz zabawek nawiązujących do tematyki imprezy.

Jeśli mamy miejsce na zabawę w ogrodzie i baloniki wypełnione helem z przymocowanymi do nich obciążnikami, to można urządzić między nimi slalom. Ciekawe, kto wygra wyścig do gaszenia wilczego głodu po takiej zabawie.

Strażackie akcesoria dla dzieci

Są takie elementy stroju strażaka i akcesoria, z którymi olśnicie dzieci przyjaciół, a co nawet trudniejsze – zadziwicie własne pociechy. U kogo ostatnio widziały na przykład foto gadżety ze Strażakiem Samem. Z nimi przecież będzie można przygotować prawdziwą sesję zdjęciową dla małych bohaterów imprezy. Są nawet nadmuchiwane gaśnice i siekiery strażackie.

Kubek
Kubek
Talerzyk
Talerzyk
Czapka strażaka
Czapka strażaka

Dekoracje stołu na strażacką imprezę dla dzieci

Impreza strażacka dla dzieci? Bez posiłku nie będzie udanej zabawy. Ekipa musi się wzmocnić nim ruszy na kolejną akcję gaszenia wyimaginowanego pożaru lub ratowania kota, który utknął na drzewie. W ostateczności mogą naprawdę zdejmować z niego balony napełnione helem. Wystarczy, że rozlegnie się dźwięk alarmu i nasi milusińscy działają.

Niezbędne składniki imprezy, już wymieniliśmy, a czy ktoś spodziewał się dekoracji w postaci Jupitera z hydrantem? Mali goście będą zaskoczeni, a o ich zachwyt i dobrą zabawę przecież nam chodzi. Świeczki ze strażakiem Samem też się przydadzą. Pamiętajcie tylko, zawsze bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Jeśli gdzieś jest ogień, to dorosły musi czuwać nad dziećmi.

Jak efektownie zakończyć imprezę dla dzieci?

Wiadomo, że dla dzieci zabawa zawykle wydaje się trwać zbyt krótko, a jeśli się zmęczą, to my z kolei mamy wrażenie, że usiadły na dwie minuty i wstąpiły w nie zupełnie nowe siły. Obie strony mogą mieć tu sporo racji.
Jak zatem pożegnać naszych energicznych gości, by dobre wrażenie zabrali ze sobą do domu? Wystarczy piniata w kształcie wozu strażackiego, a dzieciom wręczmy torebki na słodycze, by zapakowały drobiazgi ze sobą. Nie muszą to być wcale słodycze. Jeśli stawiamy na zdrowe zęby, to w piniacie można umieścić więcej drobnych zabawek lub upominków związanych z bajką o Strażaku Samie. Czy Twoja impreza strażacka dla dzieci była tego roku udana?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o