1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Pomysł na urodziny z Trollami

Jedne filmy zapamiętujemy ze względu na wyjątkową fabułę, inne dlatego, że grali w nich nasi ulubieni aktorzy. Jeśli chodzi o Trolle od wytwórni Dreamworks Animation, to zdecydowanie najmocniejsza jest warstwa muzyczna. Z piosenkami z tej bajki można zorganizować nie jedną imprezę dla dzieci. Repertuar jest tak atrakcyjny, że da się zrobić kinderbal w przedszkolu albo w domu i tańczyć będą zarówno mali, jak i duzi.

Film jest bardzo kolorowy i niezmiernie pozytywny. Bohaterowie nie muszą mieć przecież skomplikowanej osobowości i przeżywać ogromnych dylematów, żeby najmłodsi świetnie się bawili. To jest bajka i ma być głównie o szczęściu. Inaczej niż baśń powinna mieć dobre zakończenie. Taki właśnie jest ten film, takie też mają być urodziny z Trollami. A jakie składniki przydadzą się, kiedy już wiesz, że pociecha ma ulubionych bohaterów wśród tej wesołej gromadki?

Aranżacja stołu Trolle

Niezbędne dekoracje na imprezę dla 8 osób

Kolorowe, wesołe animacje pobudzają wyobraźnię dzieci. Wielu rodziców ma sentyment do ery disco, a jeśli zależy nam, by i najmłodszych oswoić ze swoistym dziedzictwem epoki, kiedy rządziły kasety magnetofonowe, szalone fryzury i stroje nie mniej kolorowe, niż te w bajce, to można zorganizować urodziny z Trollami. Wszyscy zaproszeni będą się dobrze bawić.

Kubek Trolle
Kubeczek
Dekoracja kartonowa księżniczka Poppy
Dekoracja
Talerzyk Trolle
Talerzyk

Muzyka na imprezie dla dzieci

W Trollach nawiązania do popkultury są najwyraźniejsze w warstwie muzycznej. Jak wspomnieliśmy, są kawałki disco z utworami żywszymi ale usłyszycie też te spokojniejsze piosenki. Trzeba przyznać, że nawet jeśli nie lubimy przeróbek, to aranżacje są tutaj na naprawdę wysokim poziomie. Spójrzmy realistycznie na nasze dzieci. Zwykle nie ma sensu oczekiwać, iż większość rozpocznie swój słodki i niewinny żywot od słuchania Mozarta, a później z powodzeniem będzie realizować pasję w szkole muzycznej pierwszego stopnia. Liczymy jednak na to, że nawet jeśli lubią muzyke popularną, która z jakiegoś powodu nosi tą nazwę, to będzie ona na najwyższym poziomie.

Dodaj dekoracje na urodziny i zaproś dzieci

Sądzimy, że jeśli chodzi o udane połączenie atrakcyjnej i estetycznej warstwy wizualnej z muzyczną, to twórcom Trolli udało się osiągnąć sukces. Usłyszymy tu The Sound of Silence duetu Simon&Garfunkel, Can’t Stop the Feeling Justina Timberlake’a i I Feel Love, z których jedne to przeróbki, a inne zdecydowano zachować w wersji oryginalnej. Wszystkie zdają egzamin. Jest też duża szansa, że jeśli zdecydujecie się na wykorzystanie dekoracji pełnych motywu Trolli na imprezie dla dzieci i zaproszenie ich na przyjęcie, to będzie udane.

Jak zwykle bywa na imprezach, i w tej bajce, scenariusz nie gra większej roli, a wydarzenia są przeplatane piosenkami i tylko dlatego udaje się zachować spójność. Ostateczny efekt, czyli radość z oglądania, udaje się osiągnąć dzięki niesamowicie pozytywnej energii płynącej z ekranu. Urodziny z Trollami uważamy za rozpoczęte!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o