Tomek i przyjaciele
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Tomek i przyjaciele, czyli urodziny dziecka na wyspie Sodor

„Przyjaciół przedstawiamy Wam, wciąż coś wożą tu i tam…” – jeśli kojarzycie te słowa, a po głowie oraz razu krąży Wam charakterystyczna melodia, to znaczy, że macie w domu małego fana bajki Tomek i przyjaciele. Sympatyczny, gadający parowóz i jego towarzysze od lat cieszą się wielką popularnością wśród najmłodszych widzów, którzy uwielbiają wszelkiego rodzaju gadżety nawiązujące do tego serialu animowanego. Z pewnością zatem zrobicie im wielką frajdę organizując tematyczny, ciuchciowy kinderbal. Oto kilka prostych pomysłów, które pomogą Wam stworzyć z tej okazji wyjątkową atmosferę.

STÓŁ TOMEK I PRZYJACIELE

Niezbędne dekoracje na imprezę dla 8 osób

Świat lokomotyw – dzieci je kochają

Nie da się ukryć, że Tomek i przyjaciele to bajka, która czynnie przyczynia się do promocji kolejnictwa, Między innymi dzięki jej bohaterom dzieciaki robią wielkie oczy na widok pociągów – nie mówiąc już o klasycznych parowozach. Jeżeli zatem ten bajkowy świat lokomotyw z wyspy Sodor przeniesiecie na miejsce przyjęcia dla dzieci, jego uczestnicy z pewnością będą wniebowzięci. Aby zorganizować kinderbal nawiązujący do tej popularnej bajki nie potrzebujemy zbyt wiele – wystarczy wspomóc się dostępnymi dekoracjami i gadżetami z motywem Tomka i jego lokomotywowych przyjaciół. Oto kilka tego typu produktów dostępnych w naszym sklepie.

Słomki TOMEK I PRZYJACIELE
Słomki
Czapeczki TOMEK I PRZYJACIELE
Czapeczki
Kubeczki TOMEK I PRZYJACIELE
Kubeczki

Pociąg do zabawy – zadbaj o urodzinowe atrakcje

Dekoracje pomogą nam stworzyć świetną, bajową atmosferę, ale musimy dać z siebie nieco więcej, by rozkręcić imprezę nawiązującą do naszego tematu przewodniego. Tutaj przydadzą się pomysły na urodzinowe gry i zabawy, zatem przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów, które wpisują się w klimaty znane z Tomka i przyjaciół.

Tomek i przyjaciele - dekoracje stołu

Klasyczna zabawa w pociąg

To jedna z najpopularniejszych, imprezowych zabaw dla dzieci i dorosłych. Poszczególne osoby chwytając się za ramiona, tworząc kolejkę. Jedna osoba, jako lokomotywa prowadzi „wagony” w rytm muzyki, krążąc, klucząc i wybierając najciekawszą trasę – reszta musi się do niej dostosować.

Po torach do celu

Możecie też sami zdecydować, jaką drogę powinien przemierzyć nasz żywy pociąg. W tym celu twórzcie tor przy pomocy np. taśmy malarskiej, dzięki któremu poprowadzicie lokomotywę wraz z przypiętymi wagonami do wytyczonego miejsca. Dla zróżnicowana zabawy możecie po drodze umieścić znaki oraz przeszkody, z którymi będzie się musiał uporać nasz kolejowy skład.

Tomek i przyjaciele - dekoracje stołu

Kartonowy pociąg

Jeżeli pod ręką mamy trochę kartonów, możemy je wykorzystać i zapewnić uczestnikom przyjęcia zabawę plastyczną. Niech zatem każdy wybierze swój karton i stworzy z niego piękny, kolorowy wagon. Z kolei wspólnie, z dostępnych materiałów możecie spróbować stworzyć lokomotywę przypominającą naszego głównego bohatera. Do tej zabawy potrzebujcie przede wszystkim wyobraźni, ale dodatkowo z pewnością przydadzą się Wam również gadżety nawiązujące do serialu Tomek i przyjaciele. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o