1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Baby shower – jak zorganizować baby shower dla dziewczynki

Baby shower to świetna okazja dla przyszłej mamy, by jeszcze przed narodzinami dziecka nieco się zrelaksować i spędzić trochę czasu się w gronie przyjaciółek. Tego typu spotkanie najczęściej odbywa się pod koniec ciąży, gdy rodzice wiedzą już, jakiej płci będzie ich maleństwo. Jeżeli zatem szykujemy baby shower dla dziewczynki, nie unikniemy koloru, który jednoznacznie kojarzy nam się z małymi królewnami.

Baby shower- dekoracje

Niezbędne dekoracje na imprezę dla 8 osób

Co jest niezbędne do zorganizowania imprezy w takim stylu? Niezbędnych składników jest tylko kilka:

Różowe dekoracje na baby shower

Jak zorganizować baby showe dla dziewczynki - słomki

Słodki róż jest w tym przypadku jak najbardziej wskazany, więc nawet jeśli nie należy on do grona naszych ulubionych kolorów, korzystajmy z niego bez obaw. Niech zdominuje dekoracje stołu oraz inne ozdoby znajdujące się w miejscu przyjęcia. Świetne i proste pomysły na baby shower dla dziewczynki to na przykład różowe serwetki, kubeczki, słomki czy talerzyki, które dadzą wyraźny znak wszystkim uczestniczkom spotkania, że spotykają się w oczekiwaniu na przyjcie na świat kolejnej, małej damy.

Polecić można wszystkie elementy wystroju, które mają falbanki, wstążki, pastelowe kolory, są zwiewne, lekkie i kojarzą się z młodością. Uwagę gości z pewnością przyciągną również baloniki z nadrukiem i inne elementy dekoracji, w tym charakterystyczny baner z wiele mówiącym napisem „It’s a girl” – będącym doskonałym podsumowaniem tej imprezy.

Osłonki na babeczki
Osłonki na babeczki
Pudełeczka dla gości WÓZEK
Pudełeczka dla gości
Okulary SERDUSZKA różowe
Okulary SERDUSZKA

Organizacja baby shower – co oprócz dekoracji?

Jak zorganizować baby showe dla dziewczynki - dekoracje stołu

Dla organizatorki baby shower, która chce przecież, aby wszystko udało się znakomicie i zrobiło odpowiednie wrażenie na zaproszonych, dekoracje są ważnym elementem, ale nie jedynym. Nie zapominajmy zatem o dopasowanym menu, które przy tego typu przyjęciach nie musi być zbyt wyszukane czy skomplikowane. Szukajmy prostych przepisów, bo to moment, kiedy te szybkie sprawdzą się najlepiej. W wykonaniu pomóc może nawet niezbyt utalentowany pomocnik, starsze dzieci lub wtajemniczeni przyjaciele.

Skupmy się zatem na łatwych w wykonaniu przekąskach, przygotujmy kilka sałatek, kolorowe kanapki oraz słodkości. Tu naszym dodatkowym sprzymierzeńcem okazać się może nieskrępowana wyobraźnia. Na baby shower dla dziewczynki idealnie pasują na przykład babeczki – stosunkowo łatwo można je zrobić samemu, z ulubionych, dobrych składników. Każdemu będą smakowały i z pewnością zrobią wrażenie na gościach, szczególnie, jeśli odpowiednio je ozdobimy i wyeksponujemy :).

Przyszła mama – główna postać baby shower

Baby shower organizuje się bez alkoholu, głównie ze względu na ciężarną, ale także biorąc pod uwagę charakter tego typu przyjęć. Nie oznacza to jednak, że nie mamy się dobrze bawić. Pojawi się na pewno wspomnieniowa nuta nostalgii, na przykład opowieści kobiet, które już mają większe córki. Jeśli grupa przyjaciółek jest bardzo związana, to może stanowić silną grupę emocjonalnego wsparcia. Jakakolwiek pomoc będzie przecież nieoceniona także w tych trudniejszych chwilach macierzyństwa.

Wkrótce społeczność kobiet ma się powiększyć o kolejną piękną istotę, która przez pewien czas będzie rodzinnym „centrum Wszechświata”, a na pewno już zawsze będzie wywierała duży wpływ na swoje otoczenie, jak zresztą każdy pojawiający się człowiek. Celebrujmy więc takie momenty, uczcijmy je i zapamiętajmy. To idealny czas, by powspominać wspólne chwile, podzielić się swoimi doświadczeniami z przyjaciółką spodziewającą się maleństwa, pozytywnie nastawić ją do nowej roli, która wkrótce ją czeka, no i oczywiście … obsypać ją prezentami dla córeczki.

dekoracje na baby shower

Pamiętajmy również, by organizacja baby shower zbytnio nie obciążała przyszłej mamy, bo ma być ona głównym gościem imprezy, a nie jedynym animatorem zabawy. Dekoracje i akcesoria na babyshower są ważne, jednak może zamiast wykonywać je samodzielnie, warto poszukać gotowych. Jeśli chcemy dobrze się bawić – zmęczenie jest niewskazane, oszczędzajmy siły i czas.

Niech w centrum uwagi będzie to, co najważniejsze, czyli dobre emocje, dzielenie się nimi, wspólna radość. Ma przecież nadejść niezwykły, piękny moment. Sprawmy zatem, by ta większa z księżniczek poczuła się jak gwiazda, zapomniała przez chwilę o trudach ciąży i skupiła się na jej pozytywnych aspektach. Właśnie temu ma służyć to spotkanie i tylko wówczas ma sens.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o